• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JBIG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JBIG. Jeżeli chcesz otworzyć plik JBIG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JBIG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JBIG Raster Image Graphics Joint Bi-level Image Group

Co to jest plik JBIG?

Obraz Bitonal utworzony w formacie JBIG. Przechowuje czarno-białą (1-bitową) grafikę rastra przy użyciu bezstratnego kompresji. Kompresuje się w wyższym stosunku niż algorytm CCITT Group 4. Często używany do transmisji faksów.

Standard JBIG został zastąpiony przez specyfikację JBIG2 (pliki .JB2), które kompresują obrazy na poziomie dwukierunkowym.

Obrazy sformatowane w formacie JBIG są również zapisywane z mniej popularnym rozszerzeniem pliku .JBG.

Jak otworzyć plik JBIG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JBIG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JBIG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JBIG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JBIG

Inne problemy z plikiem JBIG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JBIG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JBIG:

  • plik JBIG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JBIG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JBIG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik