• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JB2

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JB2. Jeżeli chcesz otworzyć plik JB2, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JB2

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JBIG2 Image Format Joint Bi-level Image Group

Co to jest plik JB2?

Obraz bitonowy utworzony w formacie Wspólnego obrazu dwukierunkowego na poziomie grupy 2 (JBIG2). Zapewnia 1-bitowe czarno-białe piksele w formacie lossy lub bezstratnym. Obsługuje większe współczynniki kompresji niż konkurencyjny algorytm kompresji grupy faksowej CCITT 4.

JB2 są podzielone na trzy typy regionów: tekst, obrazy półtonów i regiony rodzajowe. Dzięki temu algorytm JBIG2 optymalizuje kompresję w różnych obszarach obrazu.

Ze względu na wysokie współczynniki kompresji zdjęcia JBIG2 są powszechnie używane do przechowywania obrazów binarnych do transmisji za pośrednictwem faksu. Pliki JBIG2 zastąpiono poprzednią specyfikacją JBIG (pliki .JBIG).

Jak otworzyć plik JB2?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JB2 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JB2 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JB2 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JB2

Inne problemy z plikiem JB2

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JB2 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JB2:

  • plik JB2 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JB2 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JB2 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik