• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku J3O

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem J3O. Jeżeli chcesz otworzyć plik J3O, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku J3O

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JMonkeyEngine 3D Scene jMonkeyEngine

Co to jest plik J3O?

Plik sceny 3D utworzony przez pakiet jMonkeyEngine (JME) SDK, pakiet aplikacji służący do tworzenia gier 3D w Javie. Zapisuje obiekty 3D, tekstury, właściwości oświetleniowe, efekty i inne informacje o scenie 3D. Używa zastrzeżonego formatu binarnego, potrzebnego do załadowania sceny do gry w czasie wykonywania.

Pliki J3O mogą być tworzone przez program Scout Composer programu SDK lub importując scenę 3D, która jest zapisywana w formacie OgreXML. Blender, narzędzie do modelowania 3D o otwartym źródle, oferuje eksport OgreXML i dlatego jest popularnym narzędziem do tworzenia scen JME. Po zaimportowaniu sceny OgreXML można kliknąć prawym przyciskiem myszy model i wybrać opcję "Convert to JME binary", aby przekonwertować model do formatu J3O.

Możesz przeglądać pliki J3O za pomocą programu SceneViewer, programu dołączonego do pakietu SDK jMonkeyEngine.

Jak otworzyć plik J3O?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku J3O jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi J3O z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem J3O którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik J3O

Inne problemy z plikiem J3O

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem J3O nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami J3O:

  • plik J3O którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku J3O z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik J3O nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik