• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IWZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IWZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik IWZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IWZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
InstallShield Express Project Format Flexera Software

Co to jest plik IWZ?

Plik projektu utworzony przez InstallShield Express 2.X, program, który pozwala użytkownikom tworzyć pakiety instalacyjne InstallScript. Zapewnia informacje o projekcie, w tym ustawienia, kod InstallScript, nazwy plików, obrazy dialogowe i tekst.

Pliki IWZ przechowują niezbędne informacje do montażu pakietu instalacyjnego. Są one używane w starszych wersjach programu Express InstallShield.

Jak otworzyć plik IWZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IWZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IWZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IWZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IWZ

Inne problemy z plikiem IWZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IWZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IWZ:

  • plik IWZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IWZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IWZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik