• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IV. Jeżeli chcesz otworzyć plik IV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
SGI Inventor VRML Format Visualization Sciences Group

Co to jest plik IV?

Plik wykresu sceny utworzony przez program Open Inventor, zorientowany obiektowo zestaw narzędzi służący do opracowywania scen 3D i animacji. Zapisany w formacie tekstowym i zawiera "węzły", "pola" oraz ich połączenia i właściwości. Służy do opisywania obiektów 3D i kompilacji ich razem w scenie.

Pliki IV można używać do dostosowywania różnych elementów 3D, takich jak geometria, oświetlenie, kamery, tekstury, sekwencjonowanie i kolor. Istnieje kilka prefabrykowanych kształtów, które można dostosować do plików IV, w tym szyszki, kostki, cylindry, kule, tekst 2D i tekst 3D.

Open Inventor został opracowany przez firmę Silicon Graphics International (SGI), która wydała wersję open source. SGI otworzyło ją na licencje osób trzecich, a teraz jest utrzymywane komercyjnie przez Visualisation Sciences Group (VSG).

Otwarty program Inventor jest zbudowany na szczycie OpenGL i ma zapewnić większą warstwę abstrakcji dla programowania 3D.

Jak otworzyć plik IV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IV

Inne problemy z plikiem IV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IV:

  • plik IV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik