• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ITL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ITL. Jeżeli chcesz otworzyć plik ITL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ITL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple ITunes Music Database Format Apple

Co to jest plik ITL?

Baza danych używana przez iTunes do porządkowania plików w bibliotece muzycznej iTunes. Zawiera listę utworów w bibliotece, playlisty utworzone przez użytkownika, oceny utworów i komentarze.

W systemie Windows plik biblioteki programu iTunes jest zapisywany w następującej lokalizacji: Documents and SettingsusernameMy DocumentsMy MusiciTunesiTunes Library.Itl

Na komputerze Mac plik biblioteki iTunes jest zapisywany w: / Users / username / Music / iTunes / iTunes Library

Zauważ, że wersja biblioteki iTunes programu Mac nie zawiera rozszerzenia pliku ".Itl". Jednak zarówno wersje systemu Mac i Windows programu iTunes zapisują plik zwany "iTunes Music Library.Xml" w tym samym katalogu. Ten plik sprawia, że ​​muzyka i listy odtwarzania są dostępne dla innych aplikacji (takich jak iPhoto i iMovie na komputerze Mac).

Jeśli plik biblioteki iTunes zostanie usunięty, iTunes może ją utworzyć, wyszukując utwory w folderze Muzyka. Jednak wszystkie playlisty, oceny utworów i komentarze zostaną utracone.

Jak otworzyć plik ITL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ITL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ITL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ITL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ITL

Inne problemy z plikiem ITL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ITL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ITL:

  • plik ITL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ITL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ITL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik