• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IRCP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IRCP. Jeżeli chcesz otworzyć plik IRCP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IRCP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe SpeedGrade Project Format Adobe Systems

Co to jest plik IRCP?

Plik IRCP zawiera projekt utworzony przez program Adobe SpeedGrade, aplikację do klasyfikacji kolorów stosowaną w produkcji wideo. Przechowuje harmonogram klipów wideo, a także ustawienia kolorów i maski, które mają być zastosowane do każdego klipu. Pliki IRCP służą do dostosowywania koloru filmów wideo i mogą być używane do korekcji kolorów lub do nadania pewnego wyglądu (eG, zimny lub ciepły wygląd) podczas odtwarzania.

Pliki IRCP są głównym typem pliku powiązanym z programem SpeedGrade. Plik IRCP jest tworzony przez program SpeedGrade, gdy użytkownik zapisuje projekt. Plik jest tworzony w celu zapisania zawartości i może zostać zamknięty i ponownie otwarty do dalszej edycji.

Technologia IRIDAS została przejęta przez firmę Adobe Systems i obecnie stosuje się format IRCP (IRCP) opartego na XML, używanym w programie Adobe SpeedGrade.

Jak otworzyć plik IRCP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IRCP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IRCP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IRCP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IRCP

Inne problemy z plikiem IRCP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IRCP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IRCP:

  • plik IRCP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IRCP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IRCP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik