• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IPT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IPT. Jeżeli chcesz otworzyć plik IPT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IPT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AutoDesk Inventor Part Format Autodesk

Co to jest plik IPT?

Część lub obiekt utworzony za pomocą programu Autodesk Inventor, programu do projektowania trójwymiarowych prototypów. Składa się z pojedynczego obiektu 2D lub 3D, który można połączyć z innymi częściami w pliku assemblera (.IAM).

Jak otworzyć plik IPT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IPT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IPT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IPT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IPT

Inne problemy z plikiem IPT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IPT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IPT:

  • plik IPT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IPT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IPT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku IPT
IPT do DWG