• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IPMETA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IPMETA. Jeżeli chcesz otworzyć plik IPMETA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IPMETA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple IPhoto Library Metadata Format Apple

Co to jest plik IPMETA?

Plik metadanych używany przez program Apple iPhoto, program służący do zarządzania zdjęciami cyfrowymi. Zawiera informacje o bibliotece obrazów użytkownika. Przechowuje schemat metadanych, a także przeszukuje, przegląda, organizuje i wyświetla podgląd informacji używanych przez iPhoto.

Pliki IPMETA są przechowywane w następującym katalogu: [user] / Pictures / iPhoto Library / Metadata Backup /. Wspólnymi plikami IPMETA są: BackupStatus.Ipmeta, Globals.Ipmeta, Keywords.Ipmeta, Schema.Ipmeta i AlbumX.Ipmeta, gdzie "X" oznacza liczbę.

Pliki IPMETA nie zawierają obrazów. Zawierają tylko informacje o obrazach używanych przez iPhoto. Możesz usunąć pliki IPMETA, ale następnym razem, gdy aplikacja zostanie otwarta, zostaną one zregenerowane przez iPhoto.

iPhoto zostało przerwane i zastąpione zdjęciami w 2015 roku.

Jak otworzyć plik IPMETA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IPMETA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IPMETA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IPMETA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IPMETA

Inne problemy z plikiem IPMETA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IPMETA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IPMETA:

  • plik IPMETA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IPMETA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IPMETA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik