• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku INX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem INX. Jeżeli chcesz otworzyć plik INX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku INX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe InDesign Interchange File Format Adobe Systems

Co to jest plik INX?

Plik INX to dokument wyeksportowany przez program Adobe InDesign w formacie XML. Zawiera informacje dokładnie opisujące plik InDesign (.INDD), w tym strony, zawartość strony, ramki tekstowe, kolory, marginesy, linie pomocnicze itp.

Pliki InDesign CS2 eksportowane w formacie INX mogą zostać otwarte przez program InDesign CS. Cała treść strony i formatowanie są rozpoznawane przez program InDesign CS, z wyjątkiem funkcji, które są dostępne tylko w programie InDesign CS2. Niektóre z tych funkcji zawierają przypisy, gipsy SING, śledzone zmiany, zakotwiczone obiekty, importowane pliki PSD z warstwami i style obiektów.

Aby wyeksportować dokument InDesign w formacie INX, najpierw wybierz opcję Plik & rarr.Export. Następnie wybierz opcję Interchange InDesign z menu Formats (Mac) lub menu File Type (Windows) i kliknij przycisk Save (Zapisz).

Jak otworzyć plik INX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku INX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi INX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem INX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik INX

Inne problemy z plikiem INX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem INX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami INX:

  • plik INX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku INX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik INX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik