• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku INI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem INI. Jeżeli chcesz otworzyć plik INI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku INI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Text Configuration Format N/A

Co to jest plik INI?

Plik INI to plik konfiguracyjny używany przez programy Windows do inicjowania ustawień programu. Zawiera sekcje dotyczące ustawień i preferencji (oddzielonych ciągiem w nawiasach kwadratowych) z każdą sekcją zawierającą co najmniej jedną nazwę i parametry wartości.

Pliki INI można edytować za pomocą zwykłego edytora tekstu, ale zazwyczaj nie powinny być edytowane lub zmieniane przez zwykłych użytkowników. Pliki INI zostały częściowo zastąpione przez bazę rejestru w systemie Windows 95. Niedawno zostały również zastąpione plikami XML.

desktop.Ini - ukryty plik znajdujący się w folderach systemu Windows, który zapisuje opcje wyświetlania dla danego folderu. Ten plik może określać obraz, który jest używany dla ikony folderu, jak również opcje wyglądu plików w tym folderze. Można go zignorować, ale jeśli usuniesz plik desktop.Ini, system Windows może wygenerować nowy. Pliki systemu Mac OS X.DS_STORE służą do podobnych celów.

Jak otworzyć plik INI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku INI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi INI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem INI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik INI

Inne problemy z plikiem INI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem INI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami INI:

  • plik INI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku INI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik INI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik