• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IMZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IMZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik IMZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IMZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
WinImage Compressed Disk Image Gilles Vollant

Co to jest plik IMZ?

Obraz dysku skompresowanego utworzony za pomocą narzędzia WinImage, narzędzia do tworzenia obrazów dysku. Zawiera dokładną kopię dysku fizycznego, ale jest również kompresowana, aby zaoszczędzić miejsce na dysku. Może być zamontowany jako dysk fizyczny po otwarciu w programie WinImage.

Nieskompresowane obrazy dysku są zapisywane jako pliki .IMA.

Jak otworzyć plik IMZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IMZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IMZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IMZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IMZ

Inne problemy z plikiem IMZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IMZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IMZ:

  • plik IMZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IMZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IMZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik