• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IMR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IMR. Jeżeli chcesz otworzyć plik IMR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IMR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
IBM Cognos Impromptu Report Format IBM

Co to jest plik IMR?

Plik raportu utworzony przez Cognos Impromptu, aplikację IBM służącą do generowania raportów z różnych źródeł danych. Zapisuje informacje o układzie strony i zawiera odniesienia do źródeł danych dostarczających dane dla pól raportu. Służy do generowania raportów biznesowych.

Pliki IMR mogą być także raportem migawki, który zawiera surowe dane, dzięki czemu można je przeglądać bez zewnętrznych źródeł danych.

Jak otworzyć plik IMR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IMR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IMR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IMR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IMR

Inne problemy z plikiem IMR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IMR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IMR:

  • plik IMR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IMR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IMR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik