• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IML. Jeżeli chcesz otworzyć plik IML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ACT! Internet Mail Message Format JetBrains

Co to jest plik IML?

Plik modułu utworzony przez IntelliJ IDEA, IDE służący do tworzenia aplikacji Java. Przechowuje informacje o module rozwoju, który może być komponentem Java, wtyczką, Androidem lub Maven. Zapisuje ścieżki modułu, zależności i inne ustawienia.

Pliki IML służą do przechowywania małych fragmentów większego projektu deweloperskiego. IntelliJ IDEA używa plików .IPR do przechowywania projektów, które mogą zawierać wiele plików IML. Oba pliki IPR i IML korzystają z formatowania XML.

Android Studio, narzędzie do tworzenia oprogramowania na Androida oparte na silniku IntelliJ IDEA, wykorzystuje także pliki IML do projektów związanych z rozwojem Androida.

Jak otworzyć plik IML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IML

Inne problemy z plikiem IML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IML:

  • plik IML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik