• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IMG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IMG. Jeżeli chcesz otworzyć plik IMG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IMG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Floppy Image Image Format Apple

Co to jest plik IMG?

Obraz dysku używany do zamontowania systemu plików. Może być montowany jak dysk (eG, zewnętrzny dysk twardy) lub dysk optyczny (eG, płyta CD lub DVD). Przechowywane na dysku twardym, ale są rozpoznawane jako dysk lub dysk twardy, gdy są zamontowane przez komputer.

Pliki IMG były używane przez system Mac OS 9 i starsze wersje systemu Mac OS. Mogą być otwarte w systemie Mac OS X, ale zostały zastąpione nowszym formatem dysku .DMG.

W niektórych przypadkach zmiana nazwy rozszerzenia pliku IMG z ".Img" na ".Iso" umożliwia innym programom otwarcie pliku.

Jak otworzyć plik IMG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IMG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IMG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IMG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IMG

Inne problemy z plikiem IMG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IMG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IMG:

  • plik IMG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IMG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IMG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku IMG
IMG do ISOIMG do CDIIMG do DAAIMG do UIF