• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IME

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IME. Jeżeli chcesz otworzyć plik IME, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IME

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Global Input Method Editor Microsoft

Co to jest plik IME?

Plik używany przez system operacyjny Windows do konwersji kombinacji klawiszy na postacie. Często używany podczas tworzenia tekstu chińskiego lub japońskiego, który wymaga wielu naciśnięć klawiszy do wyprowadzania pojedynczego znaku.

Pliki IME można znaleźć w katalogu C: WindowsSystem32. Są zapisywane w formacie .DLL, ale używaj rozszerzenia ".Ime", który oznacza edytor metody wprowadzania.

Jak otworzyć plik IME?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IME jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IME z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IME którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IME

Inne problemy z plikiem IME

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IME nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IME:

  • plik IME którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IME z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IME nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik