• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IMD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IMD. Jeżeli chcesz otworzyć plik IMD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IMD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GIS Image Metadata Format N/A

Co to jest plik IMD?

Plik GIS zawierający informacje o georeferencji dla odpowiedniego obrazu rastrowego, na przykład GeoTIFF (.TIF). Może przechowywać informacje o położeniu współrzędnych, jak również na obrazie rastrowym. Mapy obrazów GIS do geografii rzeczywistej.

Jak otworzyć plik IMD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IMD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IMD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IMD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IMD

Inne problemy z plikiem IMD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IMD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IMD:

  • plik IMD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IMD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IMD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić