• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IK. Jeżeli chcesz otworzyć plik IK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CryENGINE IK Animation Format Crytek

Co to jest plik IK?

Plik używany przez CryENGINE SDK, pakiet programowy służący do tworzenia gier 3D. Zapisuje odwrotne dane kinematyki (IK), które określa położenie i ruchy znaków. Edytowane razem z aplikacją 3D dołączoną do pakietu SDK.

Od wersji 3.3 CryENGINE łączy obecnie pliki .IK, .CAL i .SETUP w jeden plik .CHRPARAMS. Dlatego pliki IK nie są już używane.

Jak otworzyć plik IK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IK

Inne problemy z plikiem IK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IK:

  • plik IK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik