• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IGM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IGM. Jeżeli chcesz otworzyć plik IGM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IGM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Indigo Renderer Material Texture Format Glare Technologies

Co to jest plik IGM?

Plik używany przez Indigo Renderer, program służący do generowania fotorealistycznych obrazów 3D. Zawiera materiał, który przechowuje właściwości graficzne, które dają powierzchnię obiektu 3D wygląd realistyczny, taki jak metal, drewno, tworzywo sztuczne, cegła lub inny materiał. Może być dołączony w ramach sceny Indigo Renderer (plik .IGS).

Wiele plików IGM można pobrać ze strony Indigo Renderer za darmo.

Pliki IGM są zapisywane w formacie XML, ale mogą być skompresowane w formacie .PIGM, co jest bardziej odpowiednie do udostępniania ze względu na mniejszy rozmiar pliku.

Jak otworzyć plik IGM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IGM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IGM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IGM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IGM

Inne problemy z plikiem IGM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IGM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IGM:

  • plik IGM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IGM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IGM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik