• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IFO

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IFO. Jeżeli chcesz otworzyć plik IFO, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IFO

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DVD Movie Information File Format N/A

Co to jest plik IFO?

Plik IFO to plik informacji o płycie DVD-Video używany przez odtwarzacze DVD. Zawiera informacje odsyłane przez odtwarzacz DVD, który umożliwia użytkownikom nawigację i odtwarzanie zawartości płyty DVD. Pliki IFO działają w połączeniu z plikami .VOB i .VRO, które zawierają rzeczywiste dane audio i wideo.

Plik IFO składa się z nagłówków, które informują odtwarzacz DVD, jaki ekran ma się wyświetlać podczas uruchamiania, gdzie rozpoczyna się każdy rozdział, w którym znajdują się ścieżki audio na dysku itp. Pliki IFO często znajdują się w plikach VOB i .BUP na płycie DVD.

VIDEO_TS_.IFO - nazwa głównego pliku IFO, który zostanie odtworzony na całej płycie DVD, jeśli zostanie otwarty.

Jak otworzyć plik IFO?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IFO jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IFO z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IFO którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IFO

Inne problemy z plikiem IFO

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IFO nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IFO:

  • plik IFO którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IFO z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IFO nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik