• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IFCXML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IFCXML. Jeżeli chcesz otworzyć plik IFCXML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IFCXML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Industry Foundation Classes XML Format N/A

Co to jest plik IFCXML?

Plik CAD utworzony w formacie XML Foundation Foundation Classs XML (IFCXML), który jest alternatywą dla formatu .IFC zwykłego tekstu. Wykorzystuje formatowanie XML, dzięki czemu dane modelu budynku można wymieniać i analizować łatwiej.

Dodatkowe dane tagu osadzone w plikach IFCXML mogą czasami powodować, że rozmiar pliku jest bardzo duży. Dlatego niektórzy projektanci preferują format pliku .IFCZIP, który kompresuje dane przy użyciu formatu ZIP i często powoduje zmniejszenie rozmiaru pliku o 90% lub więcej.

Jak otworzyć plik IFCXML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IFCXML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IFCXML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IFCXML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IFCXML

Inne problemy z plikiem IFCXML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IFCXML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IFCXML:

  • plik IFCXML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IFCXML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IFCXML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik