• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IDW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IDW. Jeżeli chcesz otworzyć plik IDW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IDW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AutoDesk Inventor Drawing Format Autodesk

Co to jest plik IDW?

Rysunek wektorowy 2D lub 3D stworzony przez program Autodesk Inventor, program służący do projektowania, wizualizacji i symulacji produktów mechanicznych. Mogą zawierać części (pliki .IPT), zespoły (pliki .IAM) oraz materiały prezentacyjne (pliki .IPN).

Pliki IDW są używane do przechowywania kompletnych projektów, a także do symulacji projektów przed produkcją. Mogą być eksportowane do plików .DWG w celu współdziałania z programem Autodesk AutoCAD.

Jak otworzyć plik IDW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IDW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IDW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IDW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IDW

Inne problemy z plikiem IDW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IDW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IDW:

  • plik IDW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IDW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IDW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik