• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IDT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IDT. Jeżeli chcesz otworzyć plik IDT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IDT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Installer Exported Database Table Format Microsoft

Co to jest plik IDT?

Plik tekstowy utworzony przez eksportowanie tabeli z bazy danych Instalatora Windows. Zawiera przedstawienie tekstowe ASCII danych relacyjnych przechowywanych w tabeli. Służy do przeglądania informacji o bazie danych w formacie czytelnym dla człowieka. Służy również do wykonywania wersji tekstowej tabeli do systemu sterowania kodem źródłowym.

Pliki IDT mogą być eksportowane przy użyciu funkcji MsiDatabaseExport, która jest częścią Windows Installer API. Pliki IDT mogą być importowane do istniejącej bazy danych za pomocą funkcji MsiDatabaseImport.

Baza danych Instalatora Windows zawiera dane potrzebne do zainstalowania grupy aplikacji. Bazy danych można dostosowywać za pomocą aplikacji innych firm i zapytań relacyjnych, które dostosowują dane instalacyjne do konkretnych potrzeb.

Jak otworzyć plik IDT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IDT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IDT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IDT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IDT

Inne problemy z plikiem IDT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IDT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IDT:

  • plik IDT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IDT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IDT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik