• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ID2

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ID2. Jeżeli chcesz otworzyć plik ID2, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ID2

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Live Messenger Avatar Format Microsoft

Co to jest plik ID2?

Plik używany przez program Windows Live Messenger (WLM), program czatu internetowego. Zawiera metadane takie jak nazwa emotikony i skrót klawiaturowy. Używany w połączeniu z powiązanym plikiem obrazu .DT2, aby wyświetlić emotikon. Może być używany do tworzenia własnych emotikonów.

Pliki ID2 są szyfrowane i odszyfrowywane przy użyciu identyfikatora PID użytkownika użytkownika WLM. W systemie Windows XP pliki ID2 zazwyczaj są przechowywane w podkatalogu użytkowników: "Application DataMicrosoftMessenger [LiveID] ObjectStoreCustomEmoticons".

W systemie Windows Vista są one zazwyczaj przechowywane w podkatalogu użytkowników: "AppDataMicrosoftMessenger [LiveID] ObjectStoreCustomEmoticons".

Pliki ID2 często mają nazwy kryptograficzne, ponieważ są automatycznie nazwane przy użyciu skrótu pliku .TT2.

Windows Live Messenger przestał być realizowany w 2013 r. I przeniósł się do Skype.

Jak otworzyć plik ID2?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ID2 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ID2 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ID2 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ID2

Inne problemy z plikiem ID2

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ID2 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ID2:

  • plik ID2 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ID2 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ID2 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik