• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ICPR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ICPR. Jeżeli chcesz otworzyć plik ICPR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ICPR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
IconUtils Project Format Aha-Soft

Co to jest plik ICPR?

Plik projektu utworzony przez IconUtils, pakiet oprogramowania służący do tworzenia i edytowania ikon systemu Windows (.ICO). Zapisuje edytowaną grafikę w bibliotece ikon, biblioteki ikon, kursora lub kursora. Służy do zapisywania ikon i kursorów, które mogą być wykorzystane do stylizacji wyglądu i środowiska Windows.

Po zakończeniu edycji można eksportować projekty IconUtils do plików ikon, plików kursora (.CUR, .ANI), plików bibliotek ikon (.ICL) lub plików bibliotek kursora (.CL). Mogą być eksportowane do kilku standardowych formatów bitmapowych.

Pliki ICPR są zapisywane przez IconLover, program dołączony do pakietu oprogramowania IconUtils. Inne aplikacje Aha-Soft mogą również zapisywać pliki ICPR, w tym ArtIcons Pro.

Jak otworzyć plik ICPR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ICPR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ICPR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ICPR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ICPR

Inne problemy z plikiem ICPR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ICPR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ICPR:

  • plik ICPR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ICPR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ICPR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik