• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ICM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ICM. Jeżeli chcesz otworzyć plik ICM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ICM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Image Color Matching Format N/A

Co to jest plik ICM?

Zawiera ustawienia kolorystyczne dla określonego programu lub urządzenia, na przykład drukarki lub skanera. Zapisano w standardowym formacie, który może być ładowany przez różne programy i urządzenia sprzętowe. Umożliwia używanie tego samego systemu kolorów przez wiele urządzeń i programów, nawet na wielu komputerach.

Pliki ICM są używane przez Kodak Professional Color System i inne systemy zarządzania kolorami. Rozszerzenie "ICM" jest często używane w systemie Windows, ale profile dopasowywania kolorów częściej używają rozszerzenia .ICC. Oba rozszerzenia są rozpoznawane przez większość oprogramowania do dopasowywania kolorów.

Plik ICM dla bieżącego wyświetlacza można wybrać w systemie Windows, otwierając Panel sterowania wyświetlacza i wybierając opcję "Wyświetl właściwości". Następnie kliknij przycisk Ustawienia & rarr.Advanced Properties & Zarządzanie rarr.Color.

Jak otworzyć plik ICM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ICM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ICM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ICM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ICM

Inne problemy z plikiem ICM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ICM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ICM:

  • plik ICM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ICM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ICM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik