• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ICD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ICD. Jeżeli chcesz otworzyć plik ICD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ICD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows OpenGL Installable Client Driver Format Microsoft

Co to jest plik ICD?

Sterownik OpenGL, który jest odpowiedzialny za wdrożenie całego rurociągu OpenGL dla gry lub aplikacji systemu Windows. Przeznaczony jest do tworzenia wysokiej jakości kart graficznych zawierających większość rurociągu OpenGL w obrębie sprzętu.

Programy odwołujące się do plików ICD mogą powodować następujący komunikat o błędzie:

Plik Filename.Icd jest połączony z brakiem eksportu danych Dinput.Dll: DirectInputCreateEx

Jeśli wystąpi ten błąd, może być konieczne ponowne zainstalowanie programu Microsoft DirectX w celu rozwiązania problemu.

Jak otworzyć plik ICD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ICD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ICD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ICD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ICD

Inne problemy z plikiem ICD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ICD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ICD:

  • plik ICD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ICD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ICD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik