• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ICC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ICC. Jeżeli chcesz otworzyć plik ICC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ICC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
International Color Consortium Profile File Format N/A

Co to jest plik ICC?

Format profilu koloru ujednolicony przez Międzynarodowe Konsorcjum Color (ICC). Zawiera ustawienia kolorów dla programów do edycji zdjęć. Przekazywanie informacji między oprogramowaniem a urządzeniami peryferyjnymi, w tym monitorami, drukarkami i skanerami.

Profile ICC pomagają dopasować kolory na ekranie komputera do kolorów drukowanych i skanowanych dokumentów. Mogą być importowane za pomocą różnych programów do edycji zdjęć, takich jak Adobe Photoshop i CorelDRAW.

Jak otworzyć plik ICC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ICC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ICC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ICC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ICC

Inne problemy z plikiem ICC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ICC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ICC:

  • plik ICC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ICC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ICC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik