• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IBOOKS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IBOOKS. Jeżeli chcesz otworzyć plik IBOOKS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IBOOKS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
IBooks E-book Format Apple

Co to jest plik IBOOKS?

Książka cyfrowa stworzona dla Apple iPad. Zapisano w formacie ePub 3 z kilkoma zastrzeżonymi dodatkami Apple. Może zawierać tekst, obrazy, filmy, obiekty 3D, prezentacje i inne media. Obsługuje interakcje użytkowników dzięki gestom dotykowym.

iBooki są tworzone z programem iBooks Author, darmowym projektem książek i programem wydawniczym opracowanym przez firmę Apple. Mogą być eksportowane w formacie iBooks, jako zwykłe dokumenty tekstowe lub jako pliki .PDF. Ukończone księgi iBooków można również publikować w iBookstore przy użyciu programu iTunes Producer. Po opublikowaniu iBooka w iTunes można go pobrać bezpośrednio do iPada. Pobrane iBooky są zapisywane w następującym katalogu:

~ / Muzyka / iTunes Media / Książki /

Pliki IBOOKS są zapisywane w formacie "iBooks 2". Ten format pliku, który został wprowadzony przez firmę Apple w dniu 19 stycznia 2012 r., Jest przeznaczony do podręczników edukacyjnych, ale może być używany do tworzenia wszelkiego rodzaju książek cyfrowych.

Jak otworzyć plik IBOOKS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IBOOKS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IBOOKS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IBOOKS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IBOOKS

Inne problemy z plikiem IBOOKS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IBOOKS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IBOOKS:

  • plik IBOOKS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IBOOKS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IBOOKS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku IBOOKS
IBOOKS do PDFIBOOKS do IBAIBOOKS do TXT