• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IB. Jeżeli chcesz otworzyć plik IB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
InterBase Database Format Embarcadero Technologies

Co to jest plik IB?

Plik bazy danych utworzony przez InterBase, aplikację RDBMS często wykorzystywaną do tworzenia osadzonych baz danych aplikacji. Zapisuje dane w formacie strukturyzowanym przy użyciu tabel i rekordów, a dane można zapytać z poziomu docelowej aplikacji.

Jak otworzyć plik IB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IB

Inne problemy z plikiem IB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IB:

  • plik IB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik