• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HTPASSWD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HTPASSWD. Jeżeli chcesz otworzyć plik HTPASSWD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HTPASSWD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apache Access Configuration Format N/A

Co to jest plik HTPASSWD?

Plik używany do tworzenia i aktualizowania płaskich plików służących do przechowywania nazw użytkowników i hasła do podstawowego uwierzytelniania użytkowników protokołu HTTP. Szyfruje hasła za pomocą wersji MD5 zmodyfikowanej dla serwera Apache HTTP lub własnej procedury kryptograficznej.

Nazwy plików dla plików HTPASSWD zaczynają się od kropki z powodu faktu, że większość systemów operacyjnych uniksowskich rozpatruje każdy plik o nazwie rozpoczynającej się od kropki, która ma być ukrytym plikiem.

Pliki HTPASSWD składają się z wierszy z każdym wierszem odpowiadającym parze nazwy użytkownika i haszowanemu hasłu rozdzielonego dwukropkiem między nimi.

Jak otworzyć plik HTPASSWD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HTPASSWD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HTPASSWD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HTPASSWD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HTPASSWD

Inne problemy z plikiem HTPASSWD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HTPASSWD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HTPASSWD:

  • plik HTPASSWD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HTPASSWD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HTPASSWD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik