• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HTML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HTML. Jeżeli chcesz otworzyć plik HTML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HTML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
HTML Hypertext Markup Language Web Page Format N/A

Co to jest plik HTML?

Plik HTML to strona internetowa kodowana w HTML, która może być wyświetlana w przeglądarce internetowej. Służy do formatowania tekstu, tabel, obrazów i innych treści wyświetlanych na stronie internetowej. Pliki HTML są powszechnie używane w internecie, ponieważ większość stron w statycznych witrynach ma rozszerzenie ".Html".

Pliki HTML są zapisywane w standardowym formacie tekstowym i składają się z tagów używanych do definiowania struktury strony internetowej. Pliki można otwierać i edytować za pomocą podstawowego edytora tekstu, ale zazwyczaj otwierane są przez edytory kodu źródłowego, które udostępniają funkcje, które ułatwiają programistom kodowanie.

Kod źródłowy HTML jest analizowany przez przeglądarkę internetową i zwykle nie jest widoczny przez użytkownika. Jeśli chcesz wyświetlić HTML strony internetowej, wybierz z menu przeglądarki przeglądarkę "View Source" (Widok źródła).

index.Html - plik główny lub indeks HTML, który jest ładowany, gdy przeglądarka sieci Web klienta żąda katalogu serwera sieci Web. Na przykład, gdy wymagana jest strona http://www.Sampledomain.Com/, serwer WWW ładuje domenę http://www.Sampledomain.Com/index.Html, chyba że jest skonfigurowany do używania innego pliku.

default.Html - plik indeksu często używany przez serwery WWW Windows, takie jak Microsoft IIS.

Jak otworzyć plik HTML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HTML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HTML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HTML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HTML

Inne problemy z plikiem HTML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HTML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HTML:

  • plik HTML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HTML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HTML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku HTML
HTML do PDFHTML do ASPHTML do DOCHTML do EPUBHTML do HTMHTML do INDDHTML do MOBI