• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HQX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HQX. Jeżeli chcesz otworzyć plik HQX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HQX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Macintosh BinHex Archive N/A

Co to jest plik HQX?

Plik HQX to binarny do szesnastkowy plik tekstowy utworzony dla komputerów Mac. Zawiera dane, które zostały skompresowane i zakodowane z 8-bitowego formatu binarnego w formacie 7-bitowego tekstu. Pliki HQX mogą być przydatne do przesyłania obrazów binarnych, dokumentów i multimediów jako tekstu w załącznikach wiadomości e-mail.

Pliki HQX pomagają utrzymać integralność plików do pobierania przez Internet, załączniki wiadomości e-mail i innych transferów plików, ponieważ łączą widelec danych i widelec zasobów z struktury Mac HFS w jednym archiwum.

Pliki BinHex 4.0 zajmują więcej miejsca na dysku niż ich oryginalny plik binarny. Zawsze zaczynają od wiersza "(Plik musi być przeliczony na Binhex 4.0)."

Jak otworzyć plik HQX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HQX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HQX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HQX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HQX

Inne problemy z plikiem HQX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HQX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HQX:

  • plik HQX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HQX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HQX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik