• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HLP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HLP. Jeżeli chcesz otworzyć plik HLP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HLP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Help Format Microsoft

Co to jest plik HLP?

Plik używany przez Pomoc systemu Windows - program dostarczany z systemem Windows, który umożliwia użytkownikom odczytywanie informacji o pomocy. Zawiera dokumentację i indeksy dla programów Windows lub systemu operacyjnego Windows. Skompilowany przy użyciu Microsoft Help Workshop (HCW.Exe).

Pliki HLP można przeglądać za pomocą przeglądarki View Help (WinHlp32.Exe) systemu Windows, która jest dostarczana z systemem operacyjnym Windows. Starsze wersje plików pomocy mogą mieć problemy z wyświetlaniem w nowszych wersjach systemu Windows.

Jak otworzyć plik HLP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HLP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HLP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HLP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HLP

Inne problemy z plikiem HLP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HLP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HLP:

  • plik HLP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HLP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HLP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik