• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HIV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HIV. Jeżeli chcesz otworzyć plik HIV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HIV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows NT Registry Hive Microsoft

Co to jest plik HIV?

Plik rejestru utworzony przez reg.Exe, program Windows służący do zapisywania, ładowania i usuwania informacji o rejestrze. Zawiera rejestr "ułamek", który zapisuje dane o kluczowej wartości używane przez system operacyjny i zainstalowane programy. Służy do tworzenia kopii zapasowych lub ładowania grup kluczy rejestru. Zapisano w formacie binarnym.

Uchwyty rejestru i rejestrów można zapisywać za pomocą reg.Exe, wpisując następujące polecenie w wierszu polecenia (bezpośrednio z pomocy wiersza polecenia reg.Exe):

ZAPISZ HKLMSoftwareMyCoMyApp AppBkUp.Hiv

Można wczytać uchyle rejestru przy użyciu tej komendy (ponownie pobranej bezpośrednio z pomocy wiersza polecenia reg.Exe):

REG LOAD HKLMTempHive TempHive.Hiv

Wpisz REG /? W wierszu polecenia systemu Windows w celu uzyskania dalszej pomocy z poleceniami reg.Exe. Program znajduje się w katalogu C: WindowsSystem32, ale można go uruchomić z dowolnego katalogu w wierszu polecenia systemu Windows.

Należy zachować ostrożność podczas zapisywania i ładowania informacji rejestru, ponieważ uszkodzenie rejestru systemu Windows może spowodować nieprawidłowe działanie aplikacji lub całego systemu. Plik setupreg.Hiv znajdujący się na dyskach instalacyjnych systemu Windows nie powinien być edytowany ręcznie, ponieważ jest używany przez instalatora systemu Windows.

Jak otworzyć plik HIV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HIV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HIV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HIV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HIV

Inne problemy z plikiem HIV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HIV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HIV:

  • plik HIV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HIV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HIV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik