• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HGT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HGT. Jeżeli chcesz otworzyć plik HGT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HGT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Shuttle Radar Topography Mission Data SRTM Format N/A

Co to jest plik HGT?

Plik danych GIS przechowywany w formacie RTG Shuttle Radar Topography (SRTM). Zawiera dane o wysokości elewacji uzyskane podczas misji kosmicznych NASA. Może obejmować do jednej rozdzielczości łuku sekundy. Służy do analizy topografii ziemi i generowania obrazów topograficznych.

Niektóre dane w oryginalnym zbiorze danych SRTM brakuje w związku z limitami misji kosmicznych. Obszary te są określane jako "puste przestrzenie". Podjęto wysiłki w celu wypełnienia brakujących luk przy użyciu metod interpolacji. Na przykład Agencja Geospatialno-Inteligencji (NGA) utworzyła zestawy danych "Wersja 2" i "Wersja 2.1", które zawierają zmodyfikowane dane. Dlatego niektóre pobrane pliki HGT mogą obejmować interpolowane dane.

Pliki HGT są nazwane ze współrzędnymi długości i szerokości geograficznej. Na przykład N00W177.Hgt zawiera dane na jeden stopień szerokości geograficznej (00-01 Północ) i jeden stopień długości geograficznej (177-178 Zachód).

Rozszerzenie "HGT" jest skrótem "wysokości".

Jak otworzyć plik HGT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HGT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HGT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HGT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HGT

Inne problemy z plikiem HGT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HGT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HGT:

  • plik HGT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HGT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HGT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik