• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HDR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HDR. Jeżeli chcesz otworzyć plik HDR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HDR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
High Dynamic Range Image Format HDRsoft

Co to jest plik HDR?

Obraz rastrowy lub zdjęcie cyfrowe zapisane w formacie HDRsoft High Dynamic Range (HDR). Służy do poprawy koloru i jasności obrazu cyfrowego. Może być przetwarzany w celu utrwalenia ciemnych cieni lub wymycia obszarów obrazu.

Oprogramowanie HDR może także składać wiele zdjęć z różnymi ekspozycjami, tworząc pojedynczy obraz z pełnym i równomiernym rozkładem kolorów.

Pliki HDR są również znane jako pliki Radiance HDR lub HDRI.

Jak otworzyć plik HDR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HDR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HDR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HDR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HDR

Inne problemy z plikiem HDR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HDR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HDR:

  • plik HDR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HDR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HDR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik