• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HDF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HDF. Jeżeli chcesz otworzyć plik HDF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HDF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Hierarchical Data Format N/A

Co to jest plik HDF?

Standardowy format plików do przechowywania danych naukowych. Wykorzystywane w naukach o środowisku, badaniach nieniszczących, rozproszeniu neutronu i zastosowaniach lotniczych. Narzędzia HDF mogą manipulować, wyświetlać, analizować, wizualizować i konwertować dane naukowe z plików HDF.

Dwie powszechnie używane wersje HDF obejmują HDF4 i HDF5. Każda wersja zawiera biblioteki oprogramowania, które zawierają funkcje do analizy i manipulowania danymi w plikach HDF.

Grupa HDF prowadzi listę programów, które mogą odczytywać i przetwarzać pliki HDF. Jedną z popularnych opcji open source jest GDAL - biblioteka danych geoprzestrzennych.

Jak otworzyć plik HDF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HDF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HDF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HDF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HDF

Inne problemy z plikiem HDF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HDF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HDF:

  • plik HDF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HDF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HDF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik