• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HDD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HDD. Jeżeli chcesz otworzyć plik HDD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HDD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Parallels Workstation Virtual Hard Disk Format Parallels

Co to jest plik HDD?

Wirtualny dysk twardy utworzony przez oprogramowanie do wirtualizacji Parallels Desktop. Zapisuje dane na dysku twardym maszyny wirtualnej (można ją pomyśleć o dysku Windows C: dla komputerów z systemem Windows). Służy do ładowania plików VM podczas uruchamiania VM.

Pliki dysku twardego są przechowywane w plikach maszyny wirtualnej .PVM. Aby zlokalizować plik HDD, kliknij prawym przyciskiem myszy plik PVM i wybierz "Pokaż zawartość pakietu". Otwarty folder ma plik HDD z tym samym przedrostkiem nazwy pliku, co plik PVM.

Aby odzyskać pliki z dysku twardego ręcznie, najpierw należy ręcznie zamontować pliki HDD za pomocą programu Parallels Mounter, programu dołączonego do programu Parallels Desktop (znajdującego się w katalogu / Library / Parallels /). Kliknij prawym przyciskiem myszy plik HDD i wybierz polecenie Otwórz za & rarr. Parallels Mounter.App.

Starsze wersje plików HDD z programu Parallels Desktop w wersji 2 mogą zostać otwarte przez Oracle VM VirtualBox.

Jak otworzyć plik HDD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HDD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HDD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HDD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HDD

Inne problemy z plikiem HDD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HDD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HDD:

  • plik HDD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HDD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HDD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku HDD
HDD do VMDK