• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HDB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HDB. Jeżeli chcesz otworzyć plik HDB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HDB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
HansaWorld Enterprise Database Format HansaWorld

Co to jest plik HDB?

Plik bazy danych stworzony przez HansaWorld System ERP Enterprise, aplikacja ERP (Enterprise Resource Planning) dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Zawiera dane finansowe i logistyczne firmy, w tym faktury, wpływy i raporty.

Pliki HDB są używane do przechowywania i tworzenia kopii zapasowych danych firmy ERP. Używają nazwy pliku HANSA.HDB.

Jak otworzyć plik HDB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HDB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HDB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HDB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HDB

Inne problemy z plikiem HDB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HDB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HDB:

  • plik HDB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HDB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HDB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik