• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HCR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HCR. Jeżeli chcesz otworzyć plik HCR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HCR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
HydroCAD Stormwater Modeling System Rainfall Definition HydroCad Software Solutions

Co to jest plik HCR?

Plik danych używany przez HydroCAD, interaktywny program do modelowania stormwateru CAD, używany w rozwiązaniach odwadniania wody. Zawiera dane dystrybucyjne krzywej opadu w formacie ASCII. Wykorzystywany jako część ogólnego projektu odwadniania HydroCAD.

Pliki HCR, choć nie zawsze kompatybilne wstecznie, są zawsze zgodne z różnymi wersjami programu HydroCAD.

Jak otworzyć plik HCR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HCR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HCR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HCR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HCR

Inne problemy z plikiem HCR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HCR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HCR:

  • plik HCR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HCR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HCR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik