• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GZIP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GZIP. Jeżeli chcesz otworzyć plik GZIP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GZIP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GNU ZIP Gzip Compressed Archive Format N/A

Co to jest plik GZIP?

Skompresowane archiwum utworzone przy użyciu algorytmu kompresji gzip Gnu. Gzip (GNU Zip) jest sprężarką typu open source dołączoną do wielu systemów Unix.

Więcej informacji można znaleźć na stronie głównej gzip.

Gnu pliki zip często używają rozszerzenia .GZ.

Jak otworzyć plik GZIP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GZIP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GZIP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GZIP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GZIP

Inne problemy z plikiem GZIP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GZIP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GZIP:

  • plik GZIP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GZIP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GZIP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik