• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GZI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GZI. Jeżeli chcesz otworzyć plik GZI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GZI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GZip Compressed Archive N/A

Co to jest plik GZI?

Archiwum plików skompresowane przy użyciu kompresji gzip (GNU zip). Używany przez systemy Unix i zastępuje starszy algorytm "compress". Oferuje lepszą kompresję i nie wykorzystuje opatentowanych algorytmów.

Większość plików GZIP używa rozszerzenia pliku .GZ.

Jak otworzyć plik GZI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GZI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GZI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GZI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GZI

Inne problemy z plikiem GZI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GZI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GZI:

  • plik GZI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GZI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GZI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik