• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GSD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GSD. Jeżeli chcesz otworzyć plik GSD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GSD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Generic Station Description Format PROFIBUS & PROFINET International

Co to jest plik GSD?

Plik konfiguracyjny tekstu ASCII używany do urządzeń PROFIBUS DP (zdecentralizowanych urządzeń peryferyjnych) lub PA (automatyka procesów). Zawiera słowa kluczowe i informacje konfiguracyjne oddzielone przerwami. Może być tworzony za pomocą edytora tekstu, edytora PROFIBUS GSD lub innego narzędzia obsługującego protokół PROFIBUS.

PROFIBUS (Field Field Bus) to zestaw protokołów sieci komputerowych używanych przez urządzenia sieciowe w zautomatyzowanej produkcji. Pliki GSD opisują funkcje komunikacji urządzeń, które umożliwiają kontrolę i współdziałanie czujników, silników, przełączników, siłowników i innych elementów w sieci PROFIBUS.

Do plików opisu stacji ogólnych użyj też tych rozszerzeń językowych: ".Gse" - angielski ".Gsf" - francuski ".Gsg" - niemiecki ".Gsi" - włoski ".Gsp" - portugalski ".Gss" - hiszpańskie pliki GSD są również używane w urządzeniach PROFINET IO, ale używają rozszerzenia ".Xml" i są oparte na formacie XML GSDML. GSD poprzednio mówił o "Generic Station Description".

Jak otworzyć plik GSD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GSD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GSD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GSD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GSD

Inne problemy z plikiem GSD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GSD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GSD:

  • plik GSD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GSD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GSD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik