• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GRP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GRP. Jeżeli chcesz otworzyć plik GRP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GRP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Program Group Format SmarterTools

Co to jest plik GRP?

Plik utworzony przez firmę SmarterMail, aplikację serwera poczty e-mail, służącą do obsługi poczty elektronicznej. Zapewnia jednodniowe wiadomości e-mail w folderze skrzynki pocztowej. Służy do przechowywania bazy danych wiadomości e-mail dla określonego użytkownika.

Pliki GRP są tworzone z nazwami plików, które odzwierciedlają datę wiadomości e-mail. Na przykład plik 2011-01-01.Grp zawiera wszystkie dane z wiadomości e-mail dla 1 stycznia 2011 r. Dla określonego folderu skrzynek pocztowych. Pliki GRP są zapisywane za pomocą odpowiedniego pliku ".Cfg", w którym znajduje się lista wszystkich wiadomości e-mail i plików GRP, w których znajduje się każda wiadomość.

Jak otworzyć plik GRP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GRP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GRP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GRP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GRP

Inne problemy z plikiem GRP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GRP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GRP:

  • plik GRP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GRP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GRP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik