• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GRIB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GRIB. Jeżeli chcesz otworzyć plik GRIB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GRIB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
WMO CBS FM 92-VIII Ext. Gridded Binary Format World Meteorological Organization

Co to jest plik GRIB?

Format używany do przechowywania i przesyłania danych meteorologicznych między systemami komputerowymi. Bardziej powszechnie widziana z rozszerzeniem .GRB.

Jak otworzyć plik GRIB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GRIB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GRIB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GRIB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GRIB

Inne problemy z plikiem GRIB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GRIB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GRIB:

  • plik GRIB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GRIB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GRIB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik