• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GPX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GPX. Jeżeli chcesz otworzyć plik GPX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GPX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Guitar Pro 6 Format N/A

Co to jest plik GPX?

Plik GPX to dane GPS zapisane w formacie GPS Exchange, otwartej standardzie, która może być swobodnie używana przez programy GPS. Zawiera dane o geografice długości i szerokości geograficznej, zawierające punkty trasy, trasy i ścieżki. Pliki GPX są zapisywane w formacie XML, dzięki czemu dane GPS można łatwiej importować i czytać przez wiele programów i usług internetowych.

Pliki GPX są powszechnie używane do wymiany danych o lokalizacji GPS z innymi, tworzenia map i geocachingu. Jeśli napotkasz plik GPX, masz do dyspozycji różne aplikacje, w tym Google Earth, GPSRouteX i GPX Viewer.

Pliki GPX przechowują trzy rodzaje danych: Waypoint - zawiera współrzędne GPS punktu. Może również zawierać inne opisowe informacje. Trasa - zawiera listę punktów śledzenia, które są punktami trasy dla punktów zwrotnych lub etapowych, które prowadzą do celu. Ścieżka - zawiera listę punktów opisujących ścieżkę.

Jak otworzyć plik GPX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GPX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GPX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GPX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GPX

Inne problemy z plikiem GPX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GPX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GPX:

  • plik GPX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GPX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GPX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku GPX
GPX do OV2GPX do KML