• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GPG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GPG. Jeżeli chcesz otworzyć plik GPG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GPG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GNU Privacy Guard Public Keyring Format Free Software Foundation

Co to jest plik GPG?

Plik GPG to klucz bezpieczeństwa służący do odszyfrowania zaszyfrowanego pliku generowanego przez GNU Privacy Guard (GnuPG), program szyfrowania plików. Bezpieczny format oparty jest na standardzie OpenPGP zdefiniowanym przez RFC2440, wykorzystuje te same standardowe pliki Pretty Good Privacy (.PGP).

W przeciwieństwie do oprogramowania PGP, GnuPG jest darmowym programem.

Jak otworzyć plik GPG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GPG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GPG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GPG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GPG

Inne problemy z plikiem GPG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GPG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GPG:

  • plik GPG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GPG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GPG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik