• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GLD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GLD. Jeżeli chcesz otworzyć plik GLD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GLD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MPLAB C Compiler Linker Script Format Microchip Technology

Co to jest plik GLD?

Skrypt linkera używany przez kompilator MPLAB C, który służy do programowania logiki programowej dla sterowników cyfrowych kontrolerów sygnałów (DCS) i innych jednostek mikrokontrolera (MCU). Zawiera instrukcje określające, w jaki sposób łącznik łączy kod programu i dane z wielu plików wejściowych w wynikowy plik wyjściowy.

Skrypty linkera GLD służą do sterowania lokalizacjami, w których logika mikrokontrolera i zmienne są przechowywane w rejestrach i innej pamięci na chipie. Specyficzne dla urządzenia pliki GLD często można znaleźć w katalogu supportgld w ramach instalacji produktu oprogramowania MPLAB.

Kompilator MPLAB C znany jest także jako MPLAB C30.

Jak otworzyć plik GLD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GLD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GLD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GLD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GLD

Inne problemy z plikiem GLD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GLD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GLD:

  • plik GLD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GLD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GLD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik