• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GLB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GLB. Jeżeli chcesz otworzyć plik GLB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GLB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
STK Globe Format Analytical Graphics

Co to jest plik GLB?

Plik używany przez STK, program służący do modelowania i obsługi misji kosmicznych, systemów obronnych i systemów elektronicznych. Zapewnia kula ziemska, czyli model 3D symulowanego lub rzeczywistego terenu świata. Służy do dzielenia się globami z innymi użytkownikami STK. Może być importowany i eksportowany przy użyciu komponentu Globe Manager firmy STK.

Pliki GLB można również przesłać do Globeserver, który udostępnia pliki dla wielu użytkowników.

Jak otworzyć plik GLB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GLB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GLB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GLB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GLB

Inne problemy z plikiem GLB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GLB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GLB:

  • plik GLB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GLB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GLB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik